A tojs
Az idegenek fejldsnek els llomsa a tojs, melyet a kirlyn "tojik".
Egy tojs nagyjbl 40-50 centimter magas, ovlis brszer kpzdmny az aljnl rgztve, melynek zrt s vdett burkban fejldik ki az arcmsz.
Amikor az arcmsz kifejldtt, akkor a tojs tetejn dudorok kezdenek el kinni, mialatt ttetszv vlig s vgl annyira kitisztul, hogy mint az vegen, t lehet ltni rajta. Vgl a teteje teljesen sztnylik s raktaknt kilvelli a megtermkenytsre ksz arcmszt.
Az arcmsz
Ha a tojsban kifejldtt az arcmsz akkor az mris tmadsra ksz, m vegetcira is kpes he nincs rzkelhet gazdatest a kzelben, melyet megtmadhatna.
Teste korong alak, vastag rugalmas formj, sok rszbl ll pkszer lbakkal. Leginkbb egy 8 ujj kzre hasonlt.
A testet, melyhez az ujjak csatlakoznak, lapos, vkony, ttetsz s nyers szn brflesg bortja.
(A kirlyn arcmszja nmileg eltr a tbbitl. Nagyobb mret, sttebb szn (barns) s az "jjai" kztt hrtya feszl.)
Felismerhet lt s hallszerv nincs rajta. A htrl hossz, izmos farok lg.
A test hasi oldaln vkony nylvny tallhat, amely leginkbb elvkonyodott bldarabra hasonlt. Ennek a csnek a segtsgvel juttatja az embrit (mellkasrobbant) az ldozatba.
Vdekez s egyben keiringsi rendszere savas, mely mindent tmar, gy mr az arcmsz is kpes savat kivlasztani a testbl, hogy az "akadlyokon" tjusson (Lsd - Alien: Kane rruhja).
Amely ldozatra rtapad, azt izomspecifikus neurotoxinnal bntja meg. A mreg csak a nem ltfontossg szervekre hat, gy a lgzsi s a keringsi rendszert srtetlenl hagyja. A toxin az anyagcservel talakul. Igen ers de a szervezet le tudja bontani. Hogy ldozata ne haljon meg kpes r, hogy oxidokbl vonja ki a szabad oxignt s ezt tadja a szemlynek akire rtapadt. Mivel nem csak embereket tmad meg gy kpes eldnteni, hogy mire van szksge a "partnernek".
Miutn az embrit a testbe helyezte nemsokkal ksbb elpusztul, de nem a gazdatestre rtapadva hanem maradk erejvel "elbjik".
A mellkasrobbant
Az idegenembrinak l szervezetre van szksge, amely kihordja,s ezrt nem li meg az ldozatot.
Amg a gazdatestben fejldik olyan termszetes mezt tud gerjeszteni maga krl, amely felfog s elnyel brmilyen sugrzst, ezrt a fejlds kezdeti szakaszban csak nehezen mutatjk ki a rntgenfelvtelek is.
Fak piszkosfehr brt ekkor mg bborvrsen sttl nylka bortja.
Vaskos tmtt (kb. 50 cm hossz) teste van, melyen karmos kezek tallhatk.
Feje klnyi, mely gy vonaglik mint egy kgy. Apr koponyja msbl sem ll mint les fogakbl.
Egyetlen lthat, kls szerv sincs rajta.
Mikor kikel s elhagyja az ldozatt, elszr mg gyetlenl mozog de meglep gyorsasggal fltallja magt (...a tulajdonsgok rklse...).
Az embri kifejldsi idszaka nem tbb mint egy-kt nap, de ez lervidlhet pr rra is.
A kirlyn embrija eltr a harcostl:
Tmttebb teste s ngy keze van. Koponyja fl hossz lapos taraj n.
A kifejldsi idszaka sokkal hosszabb, hiszen bonyolultabb felpts lny lesz belle mint egy harcosbl.
A here
A harcos egyedek kifejldsi idszaka rendkvl rvid, bizonyos esetekben egy nap vagy mg annl is kevesebb. Hihetetlen gyorsan lpnek t az rettsg egyik szakaszbl a msikba. A gazdatestbl kikelve a gykokhoz hasonlan vedlssel fejldnek tovbb.
Gerincoszlopa folytatsaknt hossz, "kard"-ban vgzd farka van, mely ltalban tesmagassgnak hosszval egyezik meg. Egyenslyozsra hasznlva ennek segtsgvel tud kt hts lbn is jrni.
Lbai s kezei vgn 5-6 karmos ujj n.
A feje kerek s nyjtott, a koponyjban fmes metszfogak sorakoznak melybl egy jabb 'szjat' tud kilteni.
agyjbl hasonl bioszocilis rendszerk van mint a fldi rovaroknak (hangyk, mhek), de rtelmi szintjk sokkal magasabban van mint brmilyen trsadalmi letet l zeltlbaknak, s kpesek bizonyos fok gondolkodsra is.
Kommuniklsra is kpesek de ez elgg egyirny a fajtjukon bell: magas hullmhosszon kpesek "trsalogni", ami fknt a kirlyn parancsaibl ll.
A fejben tallhat a kommunikcis kzpontja: egy vese alak szerv. "A fellett fulleritburokba zrt hurlantium bortja. A belsejben kp alak kinvs lthat azokban pedig neuronok vannak. Ez az idegen lny 'pszichikai vevberendezse'. A fullerit s a hurlatium felfogja az E- hullmokat, a kpok pedig interferencia jeleket gerjesztenek az elektromgneses mezkbl. A lny nemcsak rzkeli az agyhullmokat hanem arra is kpes, hogy a berkez jelek alapjn kpet alkosson a hullmokat kibocsjt llny fizikai megjelensrl."
Mindegyikk hermafrodita azaz nmegtermkenyt, hogy mg az egyetlen, elszigetelt egyed is fenntarthassa a fajt.
Eszerint a harcos is kpes tojst rakni, de csak lassan, egyszerre egyet, mg ki tud fejleszteni egy kirlynt, aki aztn tveszi e munkt.
Az Idegen tkletesen szervezett organizmus. Nagyszer felpts ravasz s erszakos. Hihetetlenl ers s szvs, rendkvli leterrl tanskod faj. Parazita, amely prdjnak tekint mindent ami llegzik. A legzordabb krlmnyek kztt is hossz idszakot kpes taludni. m a fszktl elszaktott, szaporodni kptelen pldny elpusztul.
Egyetlen clja, hogy jraszlje nmagt s ezt kmletlen cltudatossggal el is ri. Brmilyen krnyezetben rendkvl gyorsan feltallja magt. Ez azzal magyarzhat, hogy a gazdatestbl kikel idegen rkli a gazda emlkeit, jellemzi egy rszt, klsleg s belsleg is.
Ha megsebeslnek akkor mar sav spriccel szt a testkbl, amely lehet, hogy egy fggetlen keringsi rendszer alkoteleme, amely egyfajta kenanyagknt szolgl a lny bels szervei szmra, de lehet, hogy valami bels vdelmi vonal rsze, amolyan folykony belhm.
A kifolyt sav/vr egy id utn vagy a klnfle anyagokkal val lland klcsnhats miatt merl ki, vagy egyszeren elveszti az erejt s elmlik a mar hats.

A kirlyn
Az idegenek trsadalmban nincsen kirlyn, amg el nem hatrozzk, hogy ltrehoznak egyet. Kivlasztanak egy kznsges tojst, s a benne lv arcmszembrit tpanyagokban gazdag, klnleges tpllkkal etetik, mely megvltoztatja a nvekv lnyt.
Mivel a kirlyn sokkal bonyolultabb organizmus mint egy harcos, ezrt tgasabb helyre, s tbb idre van szksge a kifejldshez.
A kirlyn hromszor, ngyszer nagyobb a harcosoknl. A koponyaformja is egszen ms: htulrl egy szles, felfel vel taraja van, de ugyancsak fogakkal teli a koponyja, s benne a msik kilthet 'szj'.
A htrl hinyoznak a lgzcspok.
Hat vgtagja van: kt lb s ngy karmos kz.
A has hts rszrl, pkhlszer hrtykon tojsoktl duzzad cs alak tml lg le, mely gy nz ki mintha zsigerek vgtelen tekercse lenne. A hasi tojstartban megszmllhatatlan tojs kavarog a lktet tojcs fel. Ott az alattvalk mris sszeszedik s biztonsgos helyre viszik ket.
Az idegenek kztt a legfejlettebb kommunikcis kpessggel rendelkezik. Egyedl kpes irnytani a hallos falkkat.
Mivel a fajfenntarts az elsdleges szmra, nem rdekli ha harcosai elpusztulnak, de ha a tojsokat tmadjk meg akkor kpes nmaga lete rn is megvdelmezni azokat.
Ilyenkor tojcsvt leszaktja magrl s hatalmas termethez kpest meglep gyorsasggal mozogva tmadsba lendl.
ppen ezrt a tojsrakshoz olyan helyet vlaszt ki ahol a tojsait biztonsgban tudhatja s ahol nem pusztthatk el anlkl, hogy a tmad is el nem pusztulna.

|